Медична евакуація пацієнтів


Мед-евакуацією називають транспортування травмованих пацієнтів з епіцентру події. Головна мета медичної евакуації — своєчасне надання медичної допомоги та лікування постраждалих.

Завдання евакуаційної бригади

 1. надати першу допомогу,
 2. евакуювати з місця, де пацієнт знаходиться в небезпеці
 3. максимально швидко доставити пацієнта туди, де йому зможуть надати повну медичну допомогу, і він буде перебувати в безпеці.

Це може бути транспортування із зони:

 • Військових дій
 • Стихійного лиха
 • Катастрофи
 • Аварії
 • Після нещасного випадку

Сам термін «медична евакуація» має на увазі не просто транспортування хворого з місця події, але і цілий комплекс лікувально-профілактичних заходів.

Необхідні критерії медичної евакуації:

 • Спеціальний медичний транспорт
 • Медикаменти, медичне обладнання та медичний персонал на його борту
 • Швидкість — потерпілого потрібно доставити в медичний заклад максимально швидко
 • Безпека — без тряски, під наглядом медичного персоналу
 • Комфорт — ослаблена або хвора людина особливо болісно реагує коливання температури, незручне положення тіла і т.д.

Етапи медичної евакуації

Замовити медичну евакуацію просто — наберіть номер «Медтранс» або будь-якої іншої медичної компанії, що надає цю послугу. Спеціальний транспорт нашої фірми може забезпечити медичну евакуацію в Києві і по інших містах України — швидко безпечно і за доступною ціною.

Починається медична евакуація з вивезення або винесення травмованих людей з епіцентру події. При необхідності (і при можливості це зробити), пацієнт попередньо готується до транспортування — його стан стабілізується, надається перша допомога.

В дорозі мед персонал стежить за станом пацієнта і при необхідності проводить різні маніпуляції. Може знадобитися зробити укол, поставити крапельницю, обробити рану або навіть провести реанімаційні дії. Завершальний етап медичної евакуації — доставка пацієнта до лікувального закладу, де потерпілому можуть надати медичну допомогу в повному обсязі.

Якщо вам потрібна медична евакуація в Києві — замовити її можна в фірмі «Медтранс». Спеціально обладнані машини «Медтранс» можуть здійснити екстрене транспортування пацієнтів по місту Києву, по іншим містам України або навіть в сусідні держави.

Види медичної евакуації

Розрізняють два види медичної евакуації:

 • За призначенням
 • За напрямком

Коли в район події прибуває санітарний транспорт перше що вони повинні зробити після надання першої допомоги — доставити пацієнта в медичний заклад. Постраждалого або постраждалих евакуюють «за напрямком», тобто — в найближчу лікарню або медичний пункт.

Після огляду пацієнта лікарським персоналом, його можуть направити до профільного або більш відповідного медичного закладу. Це вже евакуація «за призначенням».

Наприклад: вагітну жінку логічно буде відправити в пологовий будинок, хворого з підозрою на інфекційне захворювання — в «інфекціонку», а, наприклад, пацієнта з проблемами роботи серцево-судинної системи — в найближчу кардіологію.

Замовити медичну евакуацію в компанії «Медтранс»

Іноді для профільного лікування або для відвідування певного лікаря, що спеціалізується на конкретній проблемі, пацієнта можуть направити в інше місто або навіть в іншу країну. Машини Медтранс здійснюють транспортування такого роду. Ви можете замовити в медичну евакуацію по місту, в інше місто або навіть медичну евакуацію по Україні машинами Медтранс.

У нас є все для комфортного, безпечного і максимально оперативного транспортування пацієнтів будь-якої ступені тяжкості. Наші машини обладнані «за останнім словом техніки», на борту є все необхідне обладнання і медикаменти, а персонал — прекрасно навчений і досвідчений. У разі необхідності (в особливо складних або незвичайних випадках) можливе додаткове доукомплектування відсутнім обладнанням і медикаментами.