Загострення хвороб серця і судин взимку. Що робити?


У літню пору багато пацієнтів лікарів-кардіологів мріють про комфортну прохолоду, але, коли приходить зима, проблеми серцево-судинного плану не тільки не вщухають, але навпаки — загострюються. Згідно зі статистикою, ризик зупинки серця у людей, що мають проблеми зазначеної системи, збільшується на 36%.

Загострення хвороб серця і судин взимку. Що робити?

Причини загострення

Звуження кровоносних судин. Подібні зміни відбуваються через мороз, більш того, під час вдихання холодного повітря спостерігається спазм коронарних артерій, який також негативно впливає на проходження крові по судинах.

Неправильне харчування. Цілком логічно, що влітку люди отримують більшу кількість вітамінів, ніж взимку. Та й в холоди багато хто віддає перевагу жирній і калорійній їжі, яка не особливо позитивно впливає на стан організму.

Нерухомий спосіб життя. Зниження температури повітря сприяє тому, що люди відразу ж після роботи біжать додому, в тепло, не приділяючи заняттю спортом або настільки важливим для кожного прогулянкам належної уваги.

Зниження імунітету. Всі вищеописані моменти негативно впливають на захисну функцію організму, тому зростає ризик загострення хвороб серцевого плану.

Як уберегти серце і судини від негативного впливу холодів?

Спортивна ходьба або прості прогулянки. Незважаючи на неймовірне небажання або лінь, все ж слід виходити на вулицю і рухатися, адже кров насичується киснем, а гімнастичні вправи поліпшують кровообіг.

Теплий гардероб. В даному випадку просто необхідно одягатися «як капуста», адже комфортні деталі гардероба з натуральних тканин посприяють збереженню тепла і допоможуть наповнити прогулянки тільки позитивними емоціями.

Відповідний раціон. Бажано в холодну пору року вживати такі продукти:

Профілактика хвороб серця і судин взимку

  • Горіхи;
  • Рибу;
  • Молочні продукти;
  • Яйця;
  • Петрушку;
  • Різні каші.

Всі ці продукти містять масу корисних мікроелементів.

Вітаміни. Звичайно, додаткове насичення організму гомеопатичними препаратами не принесе шкоди, а тільки користь, тому не забувайте про класичні засоби і дбайте про своє здоров’я.

Зима — це чергове випробування для людей зі слабким імунітетом, тим більше, для тих, хто страждає від хвороб серця і судин. Слід дуже серйозно поставитися до підготовки до цього сезону і не ігнорувати елементарні правила. Дотримуючись вищевказаних порад, можна добре зміцнитися і підвищити рівень життєвої енергії.