Які основні правила при перевезенні хворих?
Перевезення хворого повинна здійснювати спеціальна служба перевезення хворих, в яку слід звернутися якомога раніше з тим, щоб машина швидкої допомоги прибула в зручний для Вас час. Під час виклику не слід приховувати тяжкість стану хворого, тому що диспетчеру необхідно буде вирішити, якого профілю направити машину для перевезення хворого і з яким лікарем-фахівцем.
Якщо Ваш будинок важко знайти, повідомте якісь помітні орієнтири. Після прибуття бригади перевезення хворих не створюйте метушні, допоможіть лікарю в опитуванні і огляді хворого. Звільніть проходи, через які хворий буде евакуюватися. Якщо Ви збираєтеся супроводжувати хворого під час перевезення, перевірте що залишаючу квартиру: не забудьте вимкнути світло, газ, воду, надійно закрити всі вікна і двері. Не плутайте завантаження речей з перенесенням хворого! Найбільш практичним і безпечним способом є перенесення хворого на м’яких ношах. При спуску зі сходів — ножним кінцем вперед, так, щоб голова була вище. Багатьом такий спосіб перенесення може здатися неправильним, тому краще не заважати бригаді, що здійснює перевезення хворого, тому що Ваш пацієнт у них далеко не перший і лікар бригади перевезення хворих завжди правильно визначить спосіб перенесення. Як правило, для спуску або підйому на поверх потрібно 3 -4 людини, однак якщо вага Вашого пацієнта за 100 кг, слід запропонувати бригаді допомогти.
У машині швидкої допомоги лежачому хворому перед перевезенням необхідно надати зручне положення, пристебнути ременями до ношей, після чого можна завантажити сумки з речами хворого таким чином, щоб вони не захаращували проходи. Не можна під час руху годувати або поїти хворого! Супроводжуючим родичам необхідно триматися за поручні, наявні в автомашині. Ще одне правило, яке слід враховувати: якщо стан хворого важкий, виїзний лікар має право не брати супровідних у машину швидкої допомоги. Після прибуття на місце виходити з машини можна тільки після повної зупинки; потім винести сумки, максимально відкрити всі двері і звільнити проходи, що ведуть в квартиру, куди доставляється хворий. Після перевезення хворого лікар повторно робить огляд і дає рекомендації щодо подальшого спостереження і догляду. Якщо хворий перевозиться в клініку, він передається лікарю приймального відділення.